Ritm, akor ve bas yürüyüş egzersizi – Seviye 1

Önceki derslerde akor ve ritim egzersizleri üzerinde durmuştuk. Bu derste ise ritim ve akor çalarken aynı anda bas yürüyüşleri yapmayı göstereceğim. Tek gitar olarak ritim çalarken, şarkı içine bas yürüyüşleri ekleyerek ritimleri süsleyebiliriz ve daha ilgi çekici hale getirebiliriz. Akorların üzerine bas yürüyüşlerini eklemek ilk etapta sizi biraz zorlayabilir çünkü parmak kordinasyonunuzu sağlamanız gerekiyor; ancak yine yavaş yavaş çalışarak bu geçişleri de yapmaya başlayabilirsiniz.

 

 

Bu derste birden çok egzersiz göstermeyi planlıyordum; ancak videonun çok uzamaması için tek egzersizde bıraktım. İlerleyen derslerde başka örnekleri sizlerle paylaşacağım.

 

 

Enstrüman Öğren: Ritm, akor ve bas yürüyüş egzersizi – Seviye 1
2017-02-22T19:13:27+00:00

One Comment

  1. Leyla Karakulak 3 Ocak 2018 at 02:08 - Reply

    Bas gitar egzersizi soran arkadaş, konuyu hortlatıyorum fakat ben de arattığımda ilk sayfada çıktı dolayısıyla hala tıklanıyor bu yazıya, gitarogrencisi.com farkı işte. Neyse, benim yararlandığım ve konuya hala tıklayan arkadaşlar için çok yararlı bir bas gitar egzersiz yazısı bırakıyorum, görseller ile açıklanmış, çok detaylı bir içerik. Okumanızı tavsiye ederim!

Leave A Comment

x