Neden Gitar Öğrenmeliyim?

Merhaba Gitar Öğrencisi okuyucuları, bu yazımızda neden gitar öğrenmeniz için bir kaç ufak bilgi vermek istedim. Gitar almayı düşünen arkadaşlar veya halihazırda gitar almış ve bir köşeye atmış arkadaşlar için umarım faydalı bir yazı olur 🙂

Konuya gelecek olursak, müziğin en rahat ve en yaygın aktarıldığı müzik aleti gitardır. Gitar öğrencilerinin bilmesi gereken en önemli şeylerden birisi de gitarın diğer enstrümanlara nazaran çok daha hızlı öğrenilebilinecek olmasıdır.

Gitarın benim için önemli olan diğer taraflarından biri çok hızlı şekilde bireyleri kaynaştırmasıve sosyal yönlerini artırmasıdır, tabii bu durumun getirisi olarak çalan kişinin psikolojik alanda gelişimini desteklemesine de yüksek ölçüde katkıda bulunmaktadır. Hiç yoksa bile evde yalnızken canınız sıkıldığında gitarınızı alıp bir köşeye çekilip bir şarkının akorlarını veya tablarını açıp şarkı söyleyerek can sıkıntınızı giderebilirsiniz :).
Gitar öğrenmek için asla geç değildir, hemen sitemizdeki derslerle gitar dersine online olarak başlayabilirsiniz. Ve sitemizde orjinal akorlarıyla paylaşılan şarkıları çalmaya başlayabilirsiniz.
İlk defa gitar alacak arkadaşlar için Gitar Çeşitleri Nelerdir? yazımızı okuyabilirler. Hangi gitar çeşidini almakta kararsız olan arkadaşlarımız içinde bir yazımız var elbette 🙂 Akustik Gitar Mı? Elektro Gitar Mı? Nasıl Karar Vereceğiz? yazımızı okuyabilirsiniz.
Halihazırda gitar almış ve ufaktan çalmaya başlamış fakat “biraz çalabiliyorum fakat söyleyemiyorum” diyen arkadaşlarımız Çalarken Söylemek İçin 10 İpucu yazımızı okumalarında fayda var.
Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Aklınıza takılan sormak istediğiniz bir şey olduğunda iletişim bölümünden veya facebook&twitter sayfalarımızdan bizlere yazabilirsiniz. Bol müzikli günler dilerim.
2017-01-27T01:16:00+00:00

One Comment

  1. ahmet 27 Ocak 2017 at 22:45 - Reply

    uzun zamandır gitar öğrenmek istiyorum fakat bir türlü boş vakit bulamıyorum. gitara başladığım zaman bi siteyi daha yakından takip edeceğim.

Leave A Comment