Victor Wooten Artık Prog Metal Grubunda Çalıyor

Ünlü Bas Gitar Virtüözü Victor Wooten Artık En İyi Metal Basçılarından Biri Oldu 🙂 

Octavision isimli 5 kişilik Progressive Metal grubuna katılan Victor Wooten’ı bu tarz içerisinde dinlemek ve bu tarza katacaklarını izlemek muhteşem bir olay olacak. 

Wooten’ı bir kenara bırakırsak Octavision grubunun diğer üyeleri : Gitarda Hovak Alaverdyan, klavyede Steve Weingart ve Ara Torosyan, davulda ise Roman Lomtadze. Aşağıdaki Three Lives isimli tanıtım klibini izleyebilir, şimdiden kanallarına abone olabilirsiniz. Grubun dediğine göre yakında bir klip geliyormuş :). Sabırsızlıkla bekliyor olacağız.

Vicor Wooten Kimdir ? 

Victor Lemonte Wooten  11 Eylül 1964 doğumlu Amerikan bas gitar virtüözü.
Bas gitar ile 2 yaşında, tamamı müzisyen olan kardeşleri sayesinde tanışmış, henüz 5 yaşındayken de Wooten Brothers ile ilk konserine çıkmıştır. Enstrümanı ve konuşmayı aynı zamanda aynı şekilde öğrendiğini söyler. 5 Grammy ödülü sahibidir ve tam 3 defa Bass Player dergisince dünyada yılın en iyi bas gitaristi olarak gösterilmiştir (Dünyada bu unvanı bir kereden fazla kazanan tek kişidir).
Kendine has slap-harmonic tekniğiyle beraber two hand tapping ve mute-fingering tekniklerini kusursuz uygulamaktadır. Double thumping tekniğini de çokça kullanmaktadır. Solo performanslarında genellikle looper kullanarak 4 telli tek bir bas gitar ile çok sesli bir orkestra tadında eserler üretir.

2016-09-10T00:34:00+00:00

Leave A Comment