STEREOPONY – Draft King – Alice in Underground – 2.Bölüm

J-Rock
sponsorlu reklam
reklam

Bu sıralar hep SCANDAL üzerine yazdığım için STEREOPONY- Draft King – Alice in Underground üçlemesini epeydir boşladım. Madem bu gece de uykum yok, Hydrangea Ga Saiteiru albümü üzerine yazayım dedim. Namida No Mukou ve Hitohira No Hanabira single’larından birinci bölümde bahsetmiştim.

Bana göre STEREOPONY’nin tüm albümleri güzel ama bu albüm sanki daha güzel gibi. Özellikle albümün açılış parçası “Seishun ni, Sono Namida ga Hitsuyou da!” gerçekten güzel bir şarkı. İnsan aşık olsam da bu şarkıyı bağıra bağıra söylesem diyor ((: Bu şarkı aynı zamanda Lipton Ice Tea reklamı için de kullanılmış. Ayrıca bu şarkı tüm STEREOPONY konserlerinin (küçük konserlerde bazen istisnalar olabiliyor) açılış şarkısıdır. Bu geleneği hiç bozmadılar.

Albümdeki diğer bir güzel şarkı ise “effective line”. Bu şarkı aslında Sweet Blue ile çok bağlantılı gibi. Zaten konserlerde de ikisi ard arda çalınmaktaydı hep.

Bir de bu albümde “Aozora Very Good Days!!!” diye bir şarkı var. Güne güzel başlamak için güzel bir şarkı bence. İnsana enerji veriyor ((:

Bu albümden sonra 2 tane single yayınlanıyor ve o iki single diğer tüm STEREOPONY şarkıları gibi hayatımda büyük bir yere sahip. Onlara da diğer bölümde değineceğim.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir