Slayer’dan Kerry King: Gary Holt’un Yazma Aşamasında Daha Aktif Olmasını İsterdim

Haberler
sponsorlu reklam
reklam

Slayer gitaristi Kerry King ve basçısı/vokalisti Tom Araya, grubun kurucularından gitarist Jeff Hanneman’ın 2013’teki ölümünün ardından kaydedilen ilk albümleri “Repentless” hakkında LA Weekly’den Jason Roche’e konuştu.

Araya, “Benim ve Jeff’in diyalog ve iletişim kurabildiğimiz bir ilişkimiz vardı,” dedi. “Bu Kerry ile pek elde edemediğimiz bir şey. Aramızda hep iş ilişki oldu ama artık bu ilişki sınırlarını genişletmemiz gerek.”

King, “Bu süreçte hiç alışkın olmadığımız sıkıntılar çektik,” dedi. “Her albüm sürecinde zorluk olur ama bu çok fazlaydı. Yeniden Slayer olmayı öğrenmemiz gerekiyordu.”

Hanneman’ın yokluğunun “Repentless” için şarkı yazma sürecini nasıl etkilediği hakkında Kerry, “Ben rahat olduğum konulardan yararlanıyorum. Jeff’in benden çok daha farklı bir tarzı vardı… karamsar ve ürkütücü şeyler. ‘When The Stillness Comes’ın açılış riff’i 20 yıldır elimizdeydi. Bitirmek için kendimi zorlamama gerek yoktu çünkü bu tarz şeylerle Jeff ilgilenirdi. Bu sefer benim bitirmem gerekti. Bir Slayer kaydı yapıp Slayer’ın ruhunu dışarda tutmak hiç hoşuma gitmedi .”

Kerry aynı zamanda, Jeff dört buçuk yıl önce hastalandığında yerine gelen gitarist Gary Holt’un (aynı zamanda Exodus’in gitaristi) şarkı yazımına katkılarının eksikliğinden de bahsetti.

King, “Gary Holt’un yazma aşamasında daha aktif olmasını isterdim,” dedi. “Bunun üzerinde çok düşündüm ama Slayer hayranlarının buna hazır olduğunu düşünmüyorum. Gary’nin thrash metalde ünlü olmasına rağmen Slayer’ın Jeff’siz ilk albümüne yazar olarak dahil olmasının doğru olmayacağını düşündüm.”

Slayer’ın on birinci stüdyo albümü “Repentles” 11 Eylül’de Nuclear Blast tarafından yayınlanacak. 2009’da Grammy adaylı “World Painted Blood”dan beri ilk ve yapımcı Terry Date (Pantera, Slipknot, Soundgarden) ile ilk çalışmaları olan Slayer’ın on birinci stüdyo albümü beklentileri yüksek tutuyor. Grup  — Tom Araya (bas, vokal), Kerry King (gitar), Paul Bostaph (drums) ve albümdeki solo gitar bölümlerinin çoğunu çalan Gary Holt  — “Repentless” kayıtlarına 2014 Mart’ta başlamıştı ve aynı yılın Nisan ayında “Implode” şarkısını yayınlamışlardı. Grup ve Date kayıtlara, Eylül 2014 ve 2015 Ocak tarihleri arasında Henson Stüdyolarında devam etti. Albüm için “Implode” tepeden tırnağa yeniden kaydedildi ve Scion reklamlarının enstrümantal parçası “When The Stillness Comes”a yeni bir intro ve sözler eklendi.

Slayer’dan beklendiği gibi “Repentless”ın çıkışının ardından, grup Rockstar Energy Drink Mayhem Festivali ile başlayacak büyük bir dünya turnesi yapacak. Turne 26 Haziran’da Sleep Train Amfi Tiyatrosu’nda başlayaca

Çeviri
Melis Koşar

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir