Nightmare’den Yeni Single: Rakuen

Uzun zamandır J-Rock dünyasından pek bir şey çıkmıyordu. Yaz mevsimi gerek konserlerden dolayı, gerek başka projelerden dolayı kurak geçen bir yaz oldu. Belki sonbaharda güzel şeyler çıkar diye bekledik. Ama sonbaharda da pek bir şey çıkmayınca umudumuzu kış sezonuna bırakmıştık.

Neyse ki Nightmare bu bekleyişlerimizi sonbaharın ortasında sona erdirdi ve güzel bir single çıkardı.

Aslında single 28 Ekim tarihinde çıktı fakat, gerek 4 günlük tatil gerek seçimler derken, anca yazma fırsatı bulabildim.

Nightmare isimli grup ülkemizde daha çok Death Note isimli anime sayesinde biliniyor. Aslında güzel bir visual kei grubudur. Belki ilerleyen günlerde kendileri hakkında bir yazı kaleme alırım.

Nightmare’in en çok sevdiğim tarafı tarzlarının çok sert olmaması. Sanki bir visual kei grubu değil de bir rock grubu dinliyormuş gibi hissediyorsunuz Nightmare dinlerken. Ayrıca yıllardır bu tarzlarını bozmamaları gerçekten takdire şayan. Visual Kei grupları genelde her albümde veya birkaç albümde bir tarz değişikliğine gidip ya sert tarzlara yöneliyorlar ya da tarzlarını yumuşatıyorlar daha çok kitleye ulaşmak için.

Yıllardır Nightmare dinlerim ve adamlar hep kendi tarzlarında yaptılar müziklerini. Bu yeni single da tam Nightmare tarzında. Eğer eski albümlerini veya şarkılarını dinlerseniz siz de fark edeceksiniz bunu.

Single’da üç adet şarkı bulunmakta:

1- 落園 (Rakuen)

2- empty

3-Gotta Get a Ghost

Neyse lafı daha fazla uzatmadan sizleri yeni Nightmare şarkısı ile başbaşa bırakayım.

2015-11-02T19:35:00+00:00

Leave A Comment