Maskara’dan Yeni Albüm: Rüyalar ve Masallar

Maskara’dan Yeni Albüm: Rüyalar ve Masallar

80’lerin Hard Rock müziğini Türkçe sözlü olarak günümüze taşıyan Maskara, yeni albümleri “Rüyalar ve Masallar” ı 26.02.2016 tarihinde tüm müzik market ve online digital platformlarda yayınlanacak.

Serdar Öztop prodüktörlüğünde gerçekleşen albümün kayıtları Nisan-Ağustos 2015 tarihleri arasında Santral İstanbul stüdyolarında gerçekleşti.

Albümün ilk klibi ise “Şeytan Topuklu Giyer” şarkısına çekildi ve online mecralarda yayınlanmaya başladı.

Klasik rock müziğinin güçlü melodileriyle harmanlanmış yalın sözleriyle dikkat çeken Maskara’nın parçaları, dinleyicileri 80’lere götürerek farklı bir enerji veriyor. Maskara, yeni albümünde de önceki iki albümün çizgisinin yanı sıra, günümüzün sosyal konuları da içeren şarkılarıyla dikkat çekiyor.
Müzik prodüktörlüğünde Serdar Öztop’un yer aldığı albüm, İstanbul Bilgi Üniversitesi içerisinde yer alan Santral İstanbul stüdyolarında Nisan-Ağustos 2015 tarihlerinde gerçekleştirildi.”İki Yabancı” isimli şarkıda grup , Hazal Dönen ile düet yaptı.Hazal ayrıca albümün diğer şarkılarında da back vokallerde katkıda bulundu.
Maskara’nın bu albümün ilk, toplamda da dördüncü klibi ise Tuğcan Moğolkanlı yönetmenliğinde albümün açılış parçası olan “Şeytan Topuklu Giyer” e çekildi. 4K olarak çekilen klip başta grubun sosyal medya sayfalarında olmak üzere tüm online mecralarda yayınlanmaya başladı.
Albümle ilgili diğer dikkat çekici not ise albüm kapağının ülkemizin önemli ressamlarından Sn.Cemal Erez tarafından çizilmiş olmasıdır.Kendine has anlatım tarzı ve üslubu ile haklı bir yere sahip olan ressam albüm kapağında da sürreal bir tasarım yapmıştır.
Maskara, 2004 yılında Burak Acar , Emre Aliefendioğlu , Ahmet Ersin Çelik , Cem Köroğlu şeklinde kuruldu. 2008 yılındaki kendi isimli ilk albümleri yayınlana kadar birçok konser, festival, etkinlikte yer alan grup, bu albümden “Çilekeş” ve “Kır Zincirlerini” isimli kliplerinin ulusal müzik kanallarında dönmeye başlamasının ardından müzik camiasında isimlerinden sıkça söz ettirmeye başladılar.Grup, 2012 yılında ikinci albümleri 20oniki’yi ve “Sana Bir Ben Lazım” isimli kliplerini müzikseverlerin beğenisine sundu.
Genel soundunu 80 ler tarzı Türkçe sözlü rock/hard rock olarak tanımlayabileceğimiz grup, geçen süreç içinde tüm ülkede birçok festival, konser gibi etkinliklerinde yer alarak müziğini daha geniş kitlelere duyurmaya çabasını devam ettirmektedir.
Alttaki video’dan örnek bir şarkı dinleyebilirsiniz grubun.

Maskara – Şeytan Topuklu Giyer

2016-02-24T00:09:00+00:00

Leave A Comment