Japonya’da Tsunami Etkisi Yapan Grup: SCANDAL (3.Bölüm)

Bir önceki yazımın üzerinden epey zaman geçtiğini fark eder etmez, hemen “SCANDAL’ı tanıtmaya devam edeyim” dedim ve okuldan (Ankara Üniversitesi DTCF-Japon Dili ve Edebiyatı) eve döner dönmez bir kahve yaptım ve şimdi de “TEMPTATION BOX” albümü eşliğinde bu yazıyı yazıyorum.

SCANDAL için 2010 yılı güzel bir yıldı. Bu yıl çıkan Shunkan Sentimental isimli single Fullmetal Alchemist: Brotherhood isimli animenin dördüncü kapanış şarkısı olarak seçildi.

Single’ın çıkmasından bir ay sonra grup,  Scandal: Shunkan Sakura Zensen Tour isminde bir turneye çıktılar. Bu turne sırasında, izleyiciler gruba Twitter  üzerinden hangi şarkıları dinlemek istediklerini yazdılar ve konserlerdeki şarkı listeleri buna göre hazırlandı.

İzleyicilerin en çok dinlemek istedikleri şarkı ise “Secret Base” isimli şarkı oldu.

Böylece 2010 yılının bahar sezonu kapanmış oldu.

2010 yılının yaz sezonunda ise benim de çok sevdiğim şarkılardan biri olan Taiyou To Kimi Ga Egaku Story isimli şarkı single olarak yayınlandı. Ayrıca bu single epey ödüllü bir single oldu. Sadece Japonya’da değil, birçok Asya ülkesinde 2010 yılının en iyi şarkısı olarak seçildi.

11 Ağustos 2010 yılında, grubun ikinci albümü “Temptation Box” yayınlandı. Albüm Oricon listelerinde üçüncü sıraya yerleşti ve ilk defa üyeleri kız olan bir grubun albümü bu sıraya yerleşti. Ayrıca bu albüm Japonya ile beraber 43 ülkede yayınlandı. SCANDAL’ın dünyaya açılmaya başladığı bir albüm oldu.

Bu albümde benim en sevdiğim şarkı ise Namida No Mukou isimli şarkı oldu. Tabii herkesin beğenisi farklıdır ama bu şarkının hayatımda ayrı bir yeri vardır. Zaten bir şarkıyla ilgili anılarımız olduğunda, o şarkı en beğendiğimiz şarkılardan biri olur çıkar.

Bu şarkıyla birlikte bu yazının da sonuna geldik. Herkere bol bol J-Rock dinlenen günler dilerim ((:

2015-10-21T19:35:00+00:00

Leave A Comment