Japonya’da Tsunami Etkisi Yapan Grup: SCANDAL (2.Bölüm)

Merhaba sevgili J-Rock takipçileri!

Umarım iyisinizdir ve yazının ilk bölümünü okumuşsunuzdur.

Geçen bölümü Mami ve Tomomi’nin mezuniyetleriyle (2008 yılı) bitirmiştim. Bu yazıda da oradan devam edeceğim.

Her ne kadar Mami ve Tomomi mezun olsa da, Rina ile 1 yaş farkları olduğu için Rina hala liseye devam etmekte bu dönemde.

“Madem mezun olduk, neden bu konuda bir şarkı yapmıyoruz?” derler ve Sakura Goodbye’ı yazarlar.

Aslında bu şarkı, SCANDAL henüz parkta konser verirken yazılmış bir şarkı. Fakat yeniden düzenliyorlar ve daha güzel bir hale getiriyorlar.

Bu single’dan sonra ise Shoujo S yayınlanıyor ve yayınlandığı gibi kalmıyor. Şarkının Bleach isimli animeye onuncu açılış şarkısı olarak seçilmesi, grubun popülaritesini epey arttırıyor ve single yayınlandıktan 2 ay sonra Oricon listesine (Japonya’da en çok satan albümlerin ve single’ların listesi) altıncı sıradan giriş yapıyor.

2008 yılının Ekim ayında ise grubun hem Yumemiru Tsubasa isimli single’ı çıkıyor, hem de Best Scandal isimli ilk albümleri piyasaya çıkıyor. Albüm yayınlanınca Oricon listelerine beşinci sıradan giriş yapıyor.

2008 yılı bu şekilde geçiyor SCANDAL için. Yavaş yavaş popüler hale geliyorlar ve albüm satış rakamları, single satış rakamları yükseliyor.

Yazıyı burada bitireceğim. Biliyorum tarihçe yazıyormuş gibi yazdım. Biraz da yorgunluktan. Malum okullar açıldı, prova dönemler başladı… Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle ((:

2015-10-02T22:39:00+00:00

Leave A Comment