İki Elin Sesi Var Konser Verecek

İki Elin Sesi Var Konser Verecek

İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası Eskişehir’de Tepebaşı belediyesi tarafından oluşturuldu. İlk defa yurt dışında konser verecek çocuklar konserlerine hazırlanıyorlar. Belediye Meclisi tarafından yapılan Şubat ayı ilk toplantısında, Belçika’da düzenlenecek olan festivale çocukların da katılması onaylandı.

Tepebaşı Gündeminde Yerini Alan Minikler

29 Nisan ve 2 Mayıs arasında yapılacak olan Belçika’nın Neerpelt kentinde düzenlenen, Gençler İçin Müzik Festivali’nde yer alması yapılan ilk Şubat ayı toplantısında gündemde oldu. 95 çocuk, 10 eğitmen ve bir tane de yanlarında sağlık görevlisinin katılacak olduğu grubun çocukların yol masraflarının yarısının, eğitmenlerin tamamı THY tarafından karşılandı. Orada kalındığı sürece konaklama ve yemek ücretleri de Belçika Festival Komitesi tarafından karşılanacak olduğu belirtildi.

Her Geçen Gün Sayısı Artıyor
Gruba katılan öğrenci sayısının toplam 400 öğrenciyi geçmesinin ardından yeni gruplar kurulacağı gözleniyor. Asıl amaç olarak çocukların kötü alışkanlıklardan kaçınarak müziğe yönelmesidir. Bu proje sayesinde şimdiden 6 çocuk konservatuar öğrencisi olmasının ardından Tepebaşı Başkanı Ahmet Ataç emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yorum yapın