Heavy Sky’den Albüm Öncesi Single: “Broken”

Haberler
sponsorlu reklam
reklam

2012 yılında Ankara’da ortaya çıkan Heavy Sky, Unbreakable ile büyük çıkış yapmıştı. Türk grup şimdi de yeni bir albüm çıkacağı haberini bizlerle paylaştı. Ayrıca Heavy Sky, albüm öncesi birde single yayınlayacaklarını ve bunun için çalışmalara başladıklarını belirtti.

Unbreakable’nın geri dönüşlerinin muhteşem olduğu ve albüm öncesi yeni bir single yapmanın doğru olabileceğini düşündükleri için çalışmalara başlamışlar. Heavy Sky, kayıtları ve mixleri Ankara’da müthiş bir ekip ile gerçekleştiğini her sözlerinde vurguluyorlar.

Heavy Sky, single olara yayınlayacakları parçayı “Broken” olarak seçmiş ve eski ve modern rock müziğinin tam ortasında bir yer yakaladıklarını belirtiyorlar. İsim konusunda ise Unbreakable ile bir ironi olduğu için hoş olabileceğini düşünmüşler. Single kapağında gördüğümüz tüyün ise “düşmüş bir meleğin tüyü” olarak tanımlıyorlar.

Heavy Sky

Heavy Sky, şarkılarına klavye mi ekledi sorusuna cevap verdiler;

İlk single’ımız Unbreakable’dan sonra “Şarkı acaba klavyeli olsaydı nasıl olurdu?” diye düşündük ve bu sefer bir klavyeciyle çalışmaya karar verdik ve Murat Köselioğlu’na ulaştık. Gerçekten çok güzel melodiler ekledi ve gitarlarla birlikte çok büyük duyuluyorlar. Birazcık Bad Company ve The Killers birleşimi gibi duyuluyor ve bu bence harika bir şey.

Heavy Sky, single’ın bir hikayesinin olduğunu söylediler ve bunu bizlere anlattılar;

Broken 40 günlükten Konya’da soğuktan donarak ölen Ayaz bebeğin hikayesi üzerine yazıldı. Yaklaşık 1.5 sene önce gazetede okuduğum bir haberdi çok etkilendim, şarkı yazmaya karar verdim. Ülkemizde böyle hikayelerin çok fazla olduğunu ve çok fazla unuttuğumuzu farkettim. Bu hikayeden o kadar etkilendim ki bunu unutturmamak istedim insanlara, insanların gözüne sokmak istedim, trajik bir hikaye.. Hikaye unutturulmazsa belki daha az yaşanır.
Şarkının ilk kısmında tamamen Ayaz bebeğin yaşadıklarını odaklanıyorum ama ikinci kısmında için içine biraz hikaye katmak istedim. Ayaz bebeğin aslında olup olmadığını bilmediğim bir abisini ekledim. Abisi 11 yaşında tek bir amacı var, okuyup ailesini arkadaşlarını köyünde yaşayan insanları kurtarmak, nasıl kurtaracak? büyük bir adam olacak, tek bir amacı var oda bu. Bunun için bütün fırsatları değerlendiriyor, bütün olanaklardan yararlanmaya çalışıyor. Sadece ve sadece çalışıyor, bu yaşayan cehennemden ancak bu şekilde kurtulabileceğini düşünüyor çünkü.

Heavy Sky

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir