”Heavy Metal” Emojilerle Ulusallaşıyor

Emoji kavramı, teknolojinin ilerlemesi ve gelişimiyle birlikte hayatımıza giren bir kavram oldu. Yüz ifadesi vb. türlerin gelişimi olarak görülen emojiler birçok uygulamada yaygın olarak kullanılıyor. Bir kitap okurken, mangal yaparken, dışarıda bir yerde yemek yerken hemen hemen her yerde, bu emojiler hayatımızı çok kolaylaştırması ile biliniyor. 
Bazen yanlışlıkla bazen de bilinçli olarak çılgın diye ifade edilen emojilerin, yanlış kişilere gönderilmesi kötü olsa da bunları kullanabilmek insanlara bir kolaylık sağlamış gibi görünüyor.Finlandiya’da bunu görmüş olacak ki artık emojiler Finlandiya’da ‘’ulusallaştırıldı’’, Finlandiya’da düzenlenecek olan yılbaşı takvimi ile ilklere imza atılacak. Bu takvim ile birlikte artık, Finlandiya kültürünü yansıtan emojilerin kullanılmasına imkan tanınacak ve bu şekilde bir tanıtım gerçekleştirilecek.

Finlandiya kültürü ve hayatının vazgeçilmez parçalarından biri olan heavy metal’da bu uygulamadan nasibini almış gözüküyor. Mesela metal bir parça dinlerken bu emojiler ülkenin ulusal bir simgesi olarak arkadaşlara gönderilebilecek. Bu uygulama ile birlikte Finlandiya kültürünün dış ülkelere farklı bir şekilde tanıtılması amaçlanıyor. Finlandiya kültüründe metal müziği önemli bir yer tuttuğu için bu emojinin de ulusallaştırılacağı biliniyor, bu şekilde hem Finlandiya hem de metal müziğe olan ilginin bir nebze olsun daha çok artacak olması yönünden bu habere yer vermek istedik. 
2015-12-13T02:48:00+00:00

Leave A Comment