Hayko Cepkin Neden Bir Kadına Kafa Attı?

KAFA ATTI PARA CEZASI ALDI

Ünlü rocker Hayko Cepkin, bar çıkışı bir kadını dövdüğü iddiasıyla yargılandığı mahkemede suçlu bulundu. Mahkeme, Cepkin’e para cezası verdi. Ünlü Rockçı Hayko Cepkin, Beyoğlu’nda bar çıkışında bir kadını darp ettiği iddiasıyla hakkında açılan davada bin TL para cezasına çarptırıldı.
Hayko Cepkin, bir kadını darp ettiği iddiasıyla hakkında açılan davada bin TL para cezasına çarptırıldı. Ünlü rock’çının iki yıl önce Beyoğlu’ndaki bir bar çıkışında yaşadığı tartışma yargıya taşınmıştı.
Cepkin’in kendisinden şikayetçi kadın ile yaşadığı kavga ve ardından başka bir kadına kafa atması, güvenlik kameralarına da saniye saniye yansıdı. Rock müziğin ünlü ismi Hayko Cepkin, bar çıkışında bir kadını darp ettiği iddiasıyla hakkında açılan davada bin lira para cezasına çarptırıldı.

 

 

Sıradışı tarzıyla bilinen ünlü rockçı Hayko Cepkin’in, 2 yıl önce Beyoğlu’ndaki bir bar çıkışında yaşadığı tartışma yargıya taşınmıştı. Cepkin hakkında “kasten yaralama” suçundan 3 yıl, tartıştığı Gülşen A.’nın ise “ırkçı söylemle hakaret” ten 2 yıl hapsi istenmişti. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen dava geçtiğimiz günlerde karara bağlandı. Mahkeme, Cepkin’i “basit yaralama” suçundan günlüğü 20 TL olmak üzere 120 gün adli para cezasına çarptırdı.

 
Cepkin hakkında “kasten yaralama” suçundan 3 yıl, tartıştığı Gülşen A.’nın ise “ırkçı söylemle hakaret”ten 2 yıl hapsi istenmişti. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen dava geçtiğimiz günlerde karar bağlandı. Mahkeme, Cepkin’i “basit yaralama” suçundan günlüğü 20 TL olmak üzere 120 gün adli para cezasına çarptırdı.

“KAFA ATMADIM O BANA KÜFÜR ETTİ”

Davanın daha önceki duruşmalarından birine katılan Hayko Cepkin, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek kafa attığı iddiasını da yalanladı. Cepkin savunmasında, “Ben müşteki sanığa kesinlikle kafa atmadım.

Kendisini yaralamam söz konusu değildir. Olay günü gece kulübünde DJ’lik yaptıktan sonra dışarı çıktım. İki erkek şahıs bana selam verdi. Bu arada Gülşen A., ‘Bu O.Ç.ğu’ na mı selam veriyorsunuz?’ dedi.

İYİ HALDEN İNDİRİM

Cepkin’in bu eylemini haksız tahrik altında işlediği kanaatine varan ve duruşmalardaki saygılı tutumunu dikkate alan mahkeme indirim yaparak toplamda bin TL olmak üzere 50 gün adli para cezasına çarptırdı. Duruşmaya katılan sanık Gülşen A.’nın “şantaj” suçundan beraatine hükmeden mahkeme, “ırkçı söylemle alenen hakaret” suçundan ise toplamda bin 240 TL olmak üzere 62 gün adli para cezası verdi.

Kafa atıp tekmeledi

2 yıl önce Hayko Cepkin, Roxy Bar’da eğlendikten sonra dışarı çıktı. Gülşen A.’nın arkadaşları Cepkin’in yanına giderek selam verdi. Gülşen A., Cepkin’i işaret ederek ‘bu kim be, ne selam veriyorsunuz’ dedi. İkili arasında tartışma çıktı. İddiaya göre Cepkin, Gülşen A.’ya kafa attı. Yere düşen genç kadını tekmeleyen Cepkin daha sonra üzerine tükürdü. Kafası yarılan ve burnunda şişlik meydana gelen A., şikayetçi oldu.
Aşırı alkollüydü, bu durumu gören yanımdakiler Gülşen A.’yı uzaklaştırmaya çalıştı. Gülşen A. gitmemek için direniyordu ve yerlerde sürünüyordu” dedi.
“50 BİN TL İSTEDİ”


Gülşen A.’nın bu arada kendisine ‘Ermeni P.’i, siz Ermeniler buradan gideceksiniz’ dediğini öne süren Cepkin, “Bu olayın sonrasında herhangi bir şekilde hastaneye gitmedi. Ertesi gün menajerimle görüşülmüş. Menajerime 50 Bin TL verirsek şikayetinden vazgeçeceği önerisinde bulunulmuş. Para vermeyi kabul etmeyince hakkımızda şikayette bulunulmuş. Suçsuzum beraatimi istiyorum. Gülşen A. Tarafından bana hakaret edildi. Ayrıca 50 Bin TL para istendi. Şikayetçiyim” ifadelerini kullandı.

“HİÇBİR ŞEY SÖYLEMEDEN KAFA ATTI, YERDE TEKMELEDİ”


Gülşen A. ise ifadesinde, Cepkin’e karşı etnik hakaret ettiği iddiasını reddetti. Gülşen A., “Ben kesinlikle Hayko Cepkin’e hakaret etmedim. Kendisini darp da etmedim. Ona karşı şantajım da söz konusu değildir. Olay gecesi sabah karşı arkadaşlarımla birlikte evime giderken bir mekanın önünden geçerken Kaan ve Özgür isimli arkadaşlarım Hayko Cepkin’i görmüşler. Ben kendisini tanımadığım için arkadaşlarıma ‘Kim bu?’ dedim. Bunu duyan Cepkin, hiçbir şey söylemeden bana kafa attı. Ben yere düştüm.

Alkollü de olmam nedeni ile sonrasını net hatırlamıyorum. Ben yere düştükten sonra Cepkin tarafından tekmelendiğimi ve orada bulunanlar tarafından Cepkin’in uzaklaştırıldığını arkadaşlarımdan öğrendim. Sonrasına olay yerinden uzaklaştım ve evime gittim. Akşamına da hastaneye giderek rapor aldım” diye konuştu.

“ÖZÜR TALEP ETMEK İÇİN MENAJERLE BULUŞTUK”


Cepkin’e şantaj yaptığı yönündeki suçlamayı reddederek, kendisinden özür dilenmesi için talepte bulunduğunu hatırlatan Gülşen A., “Daha sonra avukatımın aracılığı ile yanımda avukatım da olduğu halde özür talep etmek için Cepkin’in menajeri ile buluştuk. Özür talep ettik ancak kabul edilmeyince şikayetçi olduk. Şantaj kesinlikle söz konusu değildir. Ayrıca Cepkin’in etnik kimliğini de bilmiyorum. Şikayetçiyim” dedi.

HAYKO CEPKİN’İN SALDIRGAN GÖRÜNTÜLERİ DOSYAYA DELİL OLARAK SUNULDU


Mahkemeye sunulan olay anına ait güvenlik kamerası görüntülerinde Gülşen A.’nın büyük bir kalabalığın içinde kaldığı görülüyor. Gülşen A. daha sonra düşüyor ve yerde tekmeleniyor. Gülşen A. daha sonra olay yerindekilerin araya girmesiyle ayağa kalkıyor ve mekandan uzaklaşıyor. Gülşen A.’nın kim tarafından darp edildiği görüntülerde net olarak seçilemiyor ancak olaylı gece bununla bitmiyor. Cepkin, menajeri olduğu öne sürülen erkek bir şahsa yumruk atıyor, Erkek şahıs ise hiçbir tepki vermiyor. Saldırgan tavırlar sergilediği görülen Cepkin, bu kez de sarışın bir kadına kafa atıyor. Sarışın kadın uzun süre burnunu tutuyor.


İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen dava dosyasındaki iddialara göre, 2 yıl önce Hayko Cepkin, barda eğlendikten sonra dışarı çıktı. Gülşen A.’nın arkadaşları Cepkin’in yanına giderek selam verdi. A., Cepkin’i işaret ederek ‘bu kim be, ne selam veriyorsunuz’ dedi. İkili arasında tartışma çıktı. İddiaya göre Cepkin, A.’ya kafa attı. Yere düşen A.’yı tekmeleyen Cepkin daha sonra üzerine tükürdü. Kafası yarılan ve burnunda şişlik meydana gelen A., şikayetçi oldu. Cepkin’e ‘kasten adam yaralama’ suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. A.’ya ise Cepkin’e ırkçı hakarette bulunduğu gerekçesiyle 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

TWITTER’DAN AÇIKLADI

Görüntüde gözüken sarı gacı da bizim dostumuz arkadaşımız. Alakasi yok. Yani konunun esas muhatapları falanı filanı totali davayı kaybetti

— HAYKO CEPKİN (@HAYKOCPQN) 30 Kasım 2015

Sakın olunuz.Standrt sansasyonl başlık ile ilgi çeken çarptma magazn haberi.Dava bitti olay gitti. Şantaj ile alamadklari 50bin tl nin hüznü

— HAYKO CEPKİN (@HAYKOCPQN) 30 Kasım 2015

2017-02-23T21:52:17+00:00

One Comment

  1. hd film izle 7 Aralık 2015 at 10:05 - Reply

    İnternette haber okurken görmüştüm bunu, olay tamamen başka şekilde anlatılmıştı orda, bende sitem etmiştim Hayko Çepkin'e içimden çünkü sevdiğim bir sanatçı. Medyanın empozesine düştük malesef. Burada olay her tarafı aydınlatarak anlatılmış, teşekkürler paylaşımınız için.

Leave A Comment