Guns N’ Roses – Don’t Cry

Bugün dünyaca ünlü ABD’li rock grubu Guns N’ Roses’ın en ünlü şarkılarından Don’t Cry’ı gitarla nasıl çalabileceğimizi öğreneceğiz. Öncelikle şarkının küçük bir anısını anlatalım: Don’t Cry parçası ilk olarak 1985’de akustik olarak söylenmiş, 1987’de ise kayda alınmış. Kayda alınmasına rağmen yayınlanmayan bu parça Guns N’ Roses için yedek bir bombaydı. Eğer çıkaracakları albüm tutmazsa ikinci albümde bu parçayıda yayınlayarak işlerini sağlama alacaklardı.

Şarkının yayınlanan iki versiyonu var bir tanede yayınlanmayan versiyonu var. Şarkının orijinal sözleriyle yayınlanan ve farkı sözleriyle yayınlanan iki versiyonu var.

Kısaca böyle efsane bir şarkıyı çalmak sizin için çok önemli olsa gerek. Öncelikle zor bir parça olmadığını düşünün ve akorların geçişlerini sürekli olarak etüt programlarınızda çalışın. Bu arpej çalışması sizin gelişiminiz için çok faydalı olacaktır.

Aşağıda akustik gitarla nasıl çalındığını arkadaşımız anlatmış, önemli olan anlatımı gerçekleştiren kişinin nasıl çaldığı değil, lütfen buna takılmadan izleyiniz.

Burada yabancı bir dille anlatmakta fakat yakın çekimler ile nasıl çalındığını anlamak ve kavramak mümkün. Üstelik hangi tele hangi aralıklar ile vuruyor hepsini anlayabilirsiniz.

2015-06-18T12:11:00+00:00

One Comment

  1. Eren Can 18 Haziran 2015 at 15:16 - Reply

    2.video alt yazılı olarak izlenebilir güzel kaynak olmuş.

Leave A Comment