Gitar Hevesi Çok Çabuk Sönüyor

İster heves olsun, ister içimizden gelerek de olsa bir sürü gencimiz illa ki gençliğinde şu gitarı bir öğrenebilsem diye yakınıyor. Kimi gencimiz bir gitar alarak bu işi hemen çözebileceğini düşünse de iş o kadar kolay değil, gitar öğrenmenin de bir sabır ve istek işi olduğu aşikar.
Dünya’da gitar satışı bakımından en önde firmalardan biri olarak kabul edilen Fender’in CEO’su Andy Mooney, yabancı bir müzik dergisine verdiği röportajında birçok konunun yanında gitar alışkanlığını da değindi. Andy Mooney’in en çok dikkat çeken açıklamalardan biri; Hayatından ilk defa gitar alan kişilerin bir daha ürün alma alışkanlığının neredeyse yok denecek olduğu ve bu kişilerin sadece %10’luk bir kesiminin ürün almayı alışkanlık haline getirdiğinden bahsediyor.

Gitar çalma konusuna da değinen Fender’in tepe yöneticisi bu konuda da ilginç tespitlerde bulunuyor. Yeni, gitar çalmayı öğrenmeye başlayan bireylerin daha ilk senesi olmadan gitar çalmayı bıraktığını belirtiyor. Bu gibi durumlar, Fender gibi büyük müzik aleti satan bir şirket için yol gösterici bir durum olarak duruyor.

Bu araştırmalara bakarak, Fender için daha çok dijital yayınlarda ayağını sağlamlaştırarak ilerlemesi kuvvetli ihtimal gibi duruyor. Andy Mooney, şirket olarak da artık yeni bir atılımla telefon uygulamaları ile dijital platformlarda ürün satışı için çeşitli uygulamalar geliştirerek insanların ilgisini daha hızlı çekip, ürün satışını hızlandırmayı hedeflediklerini belirtti. İlerleyen zamanlarda Fender şirketi olarak yeni yazılımlar ile birlikte ürünlerini uygulamalar ile destekleyecekleri bildiriliyor.
2015-12-07T10:02:00+00:00

Leave A Comment