En İyi Gitar Dersi Veren Youtube Kanalları

Gitar derslerine online olarak devam etmek isteyen veya bildiğiniz tekniklerin üzerine birşeyler katmak istiyorsanız videolu olarak gitar dersleri size yardımcı olacaktır. Bunun için youtube kanalları ile binlerce öğrenciye ders veren ünlü gitar hocalarımızı sizlere teker teker inceleyerek sunacağım.

Öncelikle Gitar Hocalarımız (Kanal Adlarıyla):

Öner Yavuz
Abi Bana Gitar Öğret
Enstrüman Ögren
Gitar_Dersleri
Selim Işık

Sırasıyla kanalların özelliklerinden bahsedelim, inceleyelim.

Öner Yavuz

Yıllardır youtube üzerinden binlerce kişiye gitar öğretiyor. Aslında videolu gitar dersleri setini ücretli olarak satıyor ama bir kısmı youtube’da mevcut. Youtube’da bulunan videolar bile insanların gitar derslerinde ilerlemesine yardımcı oluyor. Gitar dersleri basit ve anlaşılabilir düzeyde. 7’den 70’e tüm insanların anlayabileceği ve uygulayabileceği en basit yollar ile gitar ders videoları youtube’da bir kısmı ile yayında.

Gitar öğrencisi olarak Öner hocam’dan akustik gitar satın aldım. Arkadaşımın tavsiye ettiği gitarın iyi verim alamayacağımı söyleyerek gerçekten kötü bir gitar almaktan beni son anda döndürdü. Gitar almadan önce önerilerde bulundu ve olabildiğince ilgilendi. Gitarımı kendisinden aldım, çok memnun kaldım. Çok iyi ve ilgili birisi. Bir tanıdığıma ücretsiz olarak gitar ders videosunu hediye etti. Saygı değer birisidir. Eğer gitar öğrenmek istiyor ve yeteri kadar azimliyseniz Öner Yavuz gitar derslerini youtube üzerinden izleyin eğer verim alabiliyorsanız mutlaka tüm seti satın alın.

Öner Yavuz Gitar Derslerinin Bir Bölümü: http://www.oneryavuz.com/gitar_seti/videolar.html
Öner Yavuz Gitar Dersleri Tamamını Satın Al:  http://www.oneryavuz.com/gitar_seti/index.html

Abi Bana Gitar Öğret

Gitar derslerine ayrı bir bakış açışı getirdikleri aşikar. Tiyatral, mizah ağırlıklı gitar dersleri çekimleri profesyonel editlenip youtube’da ücretsiz paylaşılıyor.. Benim şahsen en sevdiğim kanallardan biri. Yine basit bir anlatım var. Herkesin anlayabileceği hatta sıkılmadan izleyebileceği videolar yapıyorlar. Ayrıca gitar dersi veren, anlatımı gerçekleştiren Vehbi Can Uyaroğlu’nun sempatik olması da derslere ayrı bir enerji katıyor.

Abi Bana Gitar Öğret, ücretli olarak gitar dersleri vermektedir. Bu gitar dersleri online olarak değildir. Derslerde sıkça reklamını yaptığı Müzik Ofistanbul’da gitar dersleri verilmektedir. Müzik Ofistanbul’da gitar dersi alan öğrenciler gerçekten şanslılar 🙂

Müzik Ofistanbul Güncel İletişim Bilgileri

Web Site: www.muzikofistanbul.com
Facebook: www.facebook.com/muzikofistanbul

Enstrüman Öğren

Şuana kadar gördüğüm en kaliteli ve profesyonel çekim ve düzenlemelere sahip videolu gitar dersi yayınlayan youtube kanalı. Öncelikle çok orijinal bir kanal. Yaratıcı. Grafik konusuna neden önem veriyorum bilmiyorum ama grafikleri çok hoşuma  gidiyor. Anlatım açısından ise; temeli olanlar için yeni bilgi katmak amacından dolayı faydalı olabilir. Gitarı eline ilk defa alan birisi içinde mutlaka faydalı olacaktır.. Gitar, bas gitar ve piyano dersleri mevcut. Logosunda da gördüğümüz gibi 3 enstrüman; gitar, bas gitar ve piyano derslerini ücretsiz yayınlıyor. Kar amacı güttüğünü zannetmiyorum. Reklamları veya reklam yapacağı bir kuruluşu yok. Sitesinde dahi reklam yok. Umarım böyle devam ederler..

Web Site / Blog: www.enstrumanogren.com

Diğer Youtube Kanalları

Selim Işık ve Gitar_Dersleri gitar öğrenmek isteyenler için alternatif youtube kanalları. Öner Yavuz gibi Selim Işık’ta youtube’daki videoları sayesinde binlerce öğrencinin gitar öğrenmesini kolaylaştırmıştır. Selim Işık’ın gitar derslerinin biraz karışık olduğunu söyleyebilirim. Gitar_Dersleri kanalı ise şarkıların nasıl çalındığı yönünde basit bir anlatım gerçekleştirerek öğrencilere büyük fayda sağlıyor. Şahsen ben videolarını çok beğeniyorum. Parmak geliştirmek ve yeni bir şeyler kapmak istediğimde videolarını izliyorum, temel gitar derslerinden farkı yok ve anlatımı çok iyi.
2015-04-20T19:57:00+00:00

4 Comments

 1. Gitar Kursu İzmir 30 Ocak 2016 at 03:29 - Reply

  Çok ayrıntılı ve güzel bir yazı olmuş. Elinize emeğinize sağlık.

 2. Sarı Çizmeli Mehmet 12 Mayıs 2017 at 17:11 - Reply

  Vehbi hoca harika bir insan, kendisinden özel ders alıyorum gerçekten çok iyi ve verimli.

 3. Leman Tarlacı 23 Aralık 2017 at 18:24 - Reply

  Merhaba arkadaşlar, cidden gitarogrencisi.com diğer konularda olduğu gibi bu konuda da farkını ortaya koymuş.

  • Banu 18 Kasım 2018 at 00:39 - Reply

   Merhaba, tavsiye edebileceğiniz bir kurs var mı? Gitar kursu arıyorum.İzmir’de?

Leave A Comment