Elektro Gitar İncelemesi Jay Turser JT-300M

Merhaba arkadaşlar bugün size Jay Turser firmasının JT-300m modelini tanıtacağım.

Öncelikle teknik özelliklerinden bahsetmek istiyorum:

 Gitarın üzerinde 3 adet single manyetik, 2 ton ve 1 volume potansları yer alıyor. Manyetikleri kontrol edebilmemiz için her zaman ki gibi 5 yollu switch’imiz mevcut. Jay Turser’ın kendi ürettiği bir tremolo sistemi var.

Gövde ve klavye ağacı ise akçaağaç, yani maple. Gitarın modelinde  (JT-300M) geçmekte olan M, klavyenin maple olduğunu belirtir. JT-300 modelinde klavye için gülağacı kullanılmış. Bu farklılık fiyat farkına neden olmasa da ton yönünden farklılığı mevcuttur.
JT-300 ton bakımından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Kullandığınız ekipmanlara göre ton farklılığı gösterir. Clean kanal gerçekten çok hoş bir tınıya sahip , overdrive’ı beğendim ancak distortionda pek memnun kalmadım. Normal bir sss stratocaster’dan daha fazla bir dip gürültüsüne sahip. 

Kişisel Not:Genel olarak güzel bir gitar fiyatı gayet uygun clean ve overdrive kanalını beğendim.Klavyesi gerçekten de rahat. Yeni başlayan arkadaşlara ve modifikasyondan hoşlanan arkadaşlara tavsiye ederim. Bir sonra ki ürün tanıtımında görüşmek üzere..


2015-10-15T19:52:00+00:00

Leave A Comment