Disturbed’ün Yeni Single’ı “The Vengeful One” Çıktı; “Immortalized” Albümü de Yolda

Haberler
sponsorlu reklam
reklam

Grammy Ödülü adayı, multi-platin hard rock titanı Disturbed, dört yıllık aradan sonra 6. Stüdyo albümleri ‘Immortalized’ı 21 Ağustos’ta Reprise Records aracılığıyla piyasaya sunacaklarını açıkladı. Albümün çıkış parçası “The Vengeful One” ödüllü yönetmen Phil Mucci’nin animasyon videosu ile birlikte çıktı. “Immortalized” ön siparişleri bugün itibariyle başladı. Bu albüm, Disturbed’ün 2010’da Billboard Top 200’de dört hafta zirvede kalan altın sertifikalı albümü Asylum ve grup üyeleri David Draiman (vokal), Dan Donegan (gitar), Mike Wengren (bateri) ve John Moyer (bas)’a bu dönüşü gerçekleştirmek için gerekli zamanı veren dört yıllık aranın ardından geliyor.

Draiman, “Amacımız zirvede bırakmaktı ki öyleydik ve daha sonra tekrar canlandığımızda da geri dönmekti”, dedi. Wengren, “1998’den beri hiç durmadan devam ediyorduk,” diyerek ekledi. “Halletmemiz gereken işlerimiz vardı. Arzunun geri gelmesi pek zaman almadı.” Donegan: “İçimizdeki ateş parladığında dönüş yapma kararı aldık. Bu enerjiden faydalanıp tekrar iyi albümler yapmayı çok özledik. Kendi şartlarımızla döndük.” diyerek katıldı.

Draiman, “Albüm için her şeyi aynı odada yazdık,” dedi. “Eskiye dönmek bizim için gerçekten harikaydı. Ortaya çıkan malzemede bu görülebilir. Belki performans aşkından, belki de bize verilen güçten ya da harekete geçen duygulardan… Farkı hissedebiliyorduk.”

Grup sınırlarını aşmak için Las Vegas’ Hideout Recordings’e yapımcı Kevin Churko (Ozzy Osbourne, Five Finger Death Punch) ile çalışmaya gitti. Donegan, “Amacımız hem rahatça çalışabileceğimiz hem de bizi zorlayan ve yeni kıvılcımlar ortaya atan bir yapımcı bulmaktı”, dedi. “Churko bunu başardı.”

Albüm sağlam çıkış parçası “The Vengeful One”ı öne çıkartıyor. Donegan: “Müzikal açıdan şarkı eski metal tarzını yakaladı”, diyor. “Tam anlamıyla DISTURBED!” ve Simon & Garfunkel’dan “The Sound of Silence” cover’ı ile birlikte, grubun diğer işlerinden oldukça farklı.

Donegan, “Sanırım hayranların beklediğine değecek”, diyor. “Albümü geçen yıllarda planlıyorduk fakat sır olarak sakladık bu yüzden tepkileri görmek için sabırsızlanıyoruz. Umarım hayranlarımız bizde hala iş olduğunu fark ederler. Bu albüm bana bunu gösterdi. Yaklaşık beş yıllık aradan sonra, tekrar bir araya gelip bir şeyler yazmak ve o ateşe atlamak gerçekten harika. Bir parçam stüdyodan ayrılmak istemedi! Söyleyecek çok şeyimiz var. Yapacak çok şeyimiz var. Öncekinden daha güçlü dönüyoruz. Bence “Immortalized” bunun kanıtı.”

“Immortalized” Albüm Listesi

 1. The Eye Of The Storm
 2. Immortalized
 3. The Vengeful One
 4. Open Your Eyes
 5. The Light
 6. What Are You Waiting For
 7. You’re Mine
 8. Who
 9. Save Our Last Goodbye
 10. Fire It Up
 11. The Sound of Silence
 12. Never Wrong Who Taught You How To HateTyrant*
 13. Legion of Monsters*
 14. The Brave And The Bold*

*Sadece deluxe edition’da var.

Disturbed

Disturbed

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir