Rock ve Metal camiasında en çok nefret edilen grupları bir ele alalım dedik.

UG'de yapılan bir oylamaya ve yorumlara göre sıralanan bu gruplar hak ettiğinden fazla nefret ediliyor. O zaman geri sayımdan başlayıp görelim.

21-Slipknot : Metal müzik hayranları tarafından bayağı nefret edilen Slipknot, camia içerisinde çığırtkan yarı metal olarak anılıyor. Şahsi fikrim 2-3 parçasından başak dinlenebilir çok bir materyalleri yok gözümde zaten.


20-Dream Theater : Şüphesiz ki dünyanın en iyi grubu, en iyi müzisyenleri olmalarına rağmen, "ruhsuz makine herifler" diye de anılmak bir garip tabi. Açıkçası listeye girmelerinin en absürt kısmı da, en zararsız grup olmaları galiba. Bu yetenekli abilerin hiçbir etliye, sütlüye karıştığı görülmemiştir. Röportajlarda sadece müzik konuşurlar, ne bir gruba ne de başka bir türe laf ettiklerini göremezsiniz. Sadece işlerini yapan 5 herif.
19-Linkin Park : Şahsi görüşüm, başladıkları gibi gitmeyip daha popçik işler yapmalarından ötürü listeye girdiler. 

18-Bring Me The Horizon : Metal Core'dan, Heavy Rock'a geçişler yapan bu grup ne kadar nefret edilse de inanılmaz bir büyüme gösteriyor(ne yazık ki).17-Bullet For My Valentine : Modern-Heavy Metal yapan bu grup aslında öyle çığırtkan, core tipi bir müzik icra etmiyor ama sanırım ergen kitlesi yüzünden listeye girmiş...

16-Dave Matthews Band : DT gibi bu grubunda müzisyenleri bayağı başarılı... Sanırım sağlam müzik yapanlardan gereksiz bir nefret etme huyu var :).

15-Muse : Yine taşlanan bir grup. Tamam bir "Symmetry" ya da "Black Holes" tadında bir iş daha yapamadılar ama vurulacak ya da dinlenilmeyecek kadar da kötü iş yapmıyorlar yahu. Yeni albümleri de başarılı.14-Five Finger Death Punch : Gitaristlerinin kalitesi ve rifflerinin hoş olması bir yana vokallerinin dandik şarkı sözleri ve şarkı söyleme stili yüzünden nefret edilen bir grup.13-Green Day : Pop/Punk yapan bu grubu ben de sevmem. Müzikal kaliteleri düşük ve uzun zamandır da üretim yapamıyorlar.


12-Coldplay : Hem trend olup hem de fazlasıyla nefret edilmek mi *COLDPLAY*.


11-Black Veil Brides : Öğğ* Ettiğim emo metal grubu BVB. Gereksiz kitlesi ve düşük müzikal değeri nedeni ile şahsım tarafından cidden nefret ettiğim grup. Dinlediğinizde metal bile diyemezsiniz.


10-KISS : Kesinlikle nedenini anlamadığım bir nefret edilen grup daha. Gene Simons'un götürdüğü hatunlar nedeni ile bir kıskançlık var sanırım :). Sahneleri, şovları, konuşmaları, müzikleri, kıyafetleri, Gene'nin balta şeklinde ki bas gitarı... Sevilmeyecek ne var ki ?


9-Dragonforce : Bu grubu hem seviyorum hem de onlardan nefret ediyorum. Bu yüzden listeye girme sebebini de anlıyorum. Eski ateri oyunu müziklerine benzeyen efektlerden bahsetmişler ama sıkıntı o değil ki... Sıkıntı yiyemedikleri şeyin altına girmeleri:) Albüm kayıtları tama iyi, hoş, güzel peki canlı ? Canlı çalamadığınız parçayı niye yapıyorsun be güzel abilerim. Köpek gibi hızlı olan parça %50 yavaş çalınınca komik duruyor.8-My Chemical Romance : Sırf başladıklarında ki EMO görüntüleri nedeniyle koşulsuz nefret toplayan bu grup, müzikal ve liriksel olarak her albümde özenli ve nadir işler başarmıştır. Dinlediğinizde hak verirsiniz, yersiz yere dövülen gruplardan.
7-U2 : Sanırım Bono'nun benciliği ve kendini yardım sever biri olarak göstermesi yüzünden olsa gerek. Madem o kadar yardım seversin, diğer sanatçıları gaza getirip para bağışı yapsanız da yemeseniz ya... 


6-Metallica : Şüphesiz ki devir açıp kapatan bir grup. Türünün öncüsü ve tabi isminin de getirdiği bir popülerliğe sahip tabi ki taşlanacak. Sürekli tarz değişikliği ve poser tayfasının bol olması nedeniyle yer yer kıskançlıktan başka bir şey değildir. Ne yazık ki son yıllarda eskisi kadar iyi çalamıyorlar. Lars'ın ona buna dava açmasının da etkisi büyüktür tabi :).
5-Oasis : Rock müzik yaptığını söyleyen ama pek de öyle duyulmayan bir grup. Fena değil parçaları ama kesinlikle türünün içinde değil.4-Creed : Açıkçası fotoğrafı aratırken bile "Creed Band" yazmak zorunda kaldım o kadar silinmişler ortalıktan. Mark Tremonti bayağı seviliyor ama Scott Stapp'da bir o kadar nefret ediliyor.
3-Avenged Sevenfold/A7X : İyi müzisyenler ama gene makyaj ve emo görünüşü nedeniyle taşlanan bir grup. Blink-182'nun metal hali gibiler.2-Limp Bizkit : Kaliteli bir müzik çıkartırken, içine ucuz nu-metal/rap materyalleri doldurunca bozuluyor düzen tabi. 


1-Nickelback : Veeee işte altın madalya sahibi. NICKELBACK !! Davul ve bas gitar kombosu epik olan bir grup. Chad Kroger ise gayet sağlam bir söz yazarı ( bakın şarkıcı demedim ). Rapçilerin %90'ından daha anlamlı sözler yazan, iyi bir hikaye anlatıcı olan bu adam kesinlikle radyoda dinlenecek bir ses değil. 

Yorum Gönder

  1. sağlam kahkaha attım
    en çok nefret edilen değil de yazarın gıcık olduğu bi liste olmuş

    YanıtlaSil

bunun hakkında kesinlikle bir yorum yapmalısın

Sergen German ( PhoenixGRM )

{picture#https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14980847_1231075623615734_6151024781532805895_n.jpg?oh=8781c20ab81a4bb6fb153c66f763783d&oe=58CC82EB} Gitar Öğrencisi Sosyal Medya Sorumlusu ve Müzisyen, Vokal, Söz Yazarı. {facebook#https://www.facebook.com/PhoenixGRM} {twitter#https://twitter.com/PhoenixGRM/} {youtube#https://www.youtube.com/c/phoenixgrm} {instagram#http://www.instagram.com/sergengrm}

Gitar Öğrencisi

{picture#https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13925067_618148035026588_4744090707304127109_n.png?oh=2b3ffe5121e55b12a48608d8210c1aba&oe=58C674FA} Gitar dersleri, gitar ve ekipman tanıtımları, gitaristler için akor ve tab paylaşımları ve müzik dünyasından son haberler. {facebook#http://www.facebook.com/gitarogrencisi} {twitter#https://twitter.com/gitarogrencisi} {google#https://plus.google.com/+GitarÖğrencisi}
Blogger tarafından desteklenmektedir.