Ev partisi ciddi bir iştir. Hele yılbaşında, yeni yıla eğlenerek girme beklentisinin yükü omuzlardayken çok daha ciddi. Mevzunun temel taşlarından biriyse müzik seçimi. Hal böyle olunca, yılbaşı partinizden istediğiniz verimi alabilmek adına şarkı listesinden uzak tutmanız gereken 8 tipi sıraladık.

Aşırı demokratik


Yılbaşı gecesi herkesi memnun etmek çok zor görev. Bir de bunu zevklerin konuştuğu müzik seçimi konusunda başarmak imkansız. Bu gerçeği kabullenip, bu gerçeği kabullenemeyen arkadaşlarımızı playlist’ten uzak tutmak çok doğru bir karar. Tabi o herkesin sevdiği şarkıları gece boyunca tekrar tekrar dinlemek istiyorsanız başka.

Lisede takılı kalan


Lise yılları heyecan, coşku, merak ve yıllar sonra dinlemeyeceğiniz tonlarca şarkıyla dolu. Ve ne yılbaşı takılmacası o zamanların nostaljisini yapmak için doğru ortam, ne de hâlâ daha metal grubuyla nam salacağına inanan arkadaşınız müzikleri emanet etmek için doğru insan. Parti ortamını Metallica’yla bombaladığında köprünün altından çok sular aktığını anlatmak için çok geç olabilir.

Yersiz hüzünlü


İnce ruh sadece sahibine değil çevresindekilere de yük. Hüzünlü kardeşim kadraja girdiğindeyse tehlike iki kat büyük. Playlist’ten uzak tutsanız, hareketli şarkıları en kalp kıran halleriyle akustik gitarla icra edecek.

Milenyumu özleyen


2000’ler nostaljisine girmiş bir kız grubu esasen yeni ısırılmış bir grup zombiden çok farklı hareket etmez. Düşünmez, hissetmez ve sadece tek bir hedefi vardır: daha fazla 2000’ler şarkısı. Geri dönüşü olmayan bu yola girmemek için söz konusu potansiyele sahip hanım kişileri yalnızca playlist’ten uzak tutmak yeterli değil, önerilerini de duymamazlıktan gelmeye dikkat etmeniz gerekiyor. Yoksa devamında dans koreografileri var.

Progresif düşkünü


Onun için müzik gerçekten ruhun gıdası ve 60’lardan bu yana besleyici neredeyse hiçbir şey üretilmedi. Açacağınız hiçbir şarkı onu yeterince mutlu etmez, karşılanmayan beklentileri çığ olur taşar. Müziğin başına geçip bilindik bir şeyler açmaya söz verdiğindeyse herkesi mutlu etmeye en fazla 21st Century Schizoid Man kadar yaklaşabilir.

Profesyonel partici


Nasıl ki profesyonel ürünlerle evde kullanılan ürünler ayrılıyor, ev particisiyle profesyonel particiyi de birbirinden ayırmayı bilmek gerek. Yoksa “Sen bilirsin, bir el atıver şu müziklere” diyerek yaklaştığınız profesyonel partici kendisinden başka kimsenin bilmediği şarkıların remikslerinin remiksleriyle ev ortamında dj’lik hayallerini gerçekleştirmeye çalışabilir.

Şakacı müziksever


Müzikle şaka olmaz. Tamam belki olur ve hatta çok da güzel iyi olur ama Ankara’nın Bağları’ndan girip PSY’dan çıkan, eğlenme beklentisiyle yoran tip, şarkı listesinin başına kesinlikle bırakılmaz.

Ukuleleli Tumblr kızı


Aşırı hüzünlülerin bir tık aşağısı, süper alternatiflerin bir tık yukarısında, tumblr düşkünlüğü ve estetik mutsuzluğuyla ve ukuleleye duydukları sevgiyle tanınan kızlar, kızlarımız. Buradan ancak The Smiths çıkar. She & Him’de çıkabilir.

Yorum Gönder

bunun hakkında kesinlikle bir yorum yapmalısın

Sergen German ( PhoenixGRM )

{picture#https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14980847_1231075623615734_6151024781532805895_n.jpg?oh=8781c20ab81a4bb6fb153c66f763783d&oe=58CC82EB} Gitar Öğrencisi Sosyal Medya Sorumlusu ve Müzisyen, Vokal, Söz Yazarı. {facebook#https://www.facebook.com/PhoenixGRM} {twitter#https://twitter.com/PhoenixGRM/} {youtube#https://www.youtube.com/c/phoenixgrm} {instagram#http://www.instagram.com/sergengrm}

Gitar Öğrencisi

{picture#https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13925067_618148035026588_4744090707304127109_n.png?oh=2b3ffe5121e55b12a48608d8210c1aba&oe=58C674FA} Gitar dersleri, gitar ve ekipman tanıtımları, gitaristler için akor ve tab paylaşımları ve müzik dünyasından son haberler. {facebook#http://www.facebook.com/gitarogrencisi} {twitter#https://twitter.com/gitarogrencisi} {google#https://plus.google.com/+GitarÖğrencisi}
Blogger tarafından desteklenmektedir.