Merhaba arkadaşlar bugün sizler için Tribulation'ın yeni albümü olan "The Children of The Night" adlı şaheseri inceliyorum. Şaheser diyorum çünkü bence yılın en iyi albümlerinden birini çıkartmış grup. Öncelikle sizlere kısaca Tribulation'dan söz etmek istiyorum. Tribulation yine her en güzide metal grubunun çıktığı yer olan İsveç'ten çıkma bir grup. Hep derim İskandinavya toprakları metal müzik için en verimli topraklardır diye. Tam olarak 2005 yılında kurulan grup Death Metal, Black Metal ve Gothic Metal türlerinin bir sentezini bizlere dinlettiriyor. Death metal tınılarını öyle çok aşırı duyduğumu söyleyemem Tribulation'da fakat Black Metal ve Gothic Metal adeta bağırıyor şarkılarında grubun. 2009 yılında piyasaya ilk albümleri olan "The Horror"'u süren Tribulation,bir anda ekstrem metal gruplarının ve dinleyicilerinin dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştı. Cannibal Corpse ile turlama şerefine erişmişti grup. Böylelikle isminden daha fazla söz ettirmeye başlayan Tribulation ikinci stüdyo albümleri "The Formulas of Death" ile yine harikulade bir iş koymuş ve artık daha geniş bir kitle sahibi olmuştu. Bu iki albüm de bana göre gayet başarılı iki albümdür. Fakat şimdi ele alacağım grubun son albümü olan "The Children of The Night" grubun şu ana kadar ortaya koyduğu en iyi albümü bence.

Yaklaşık 1 saat süresiyle dinlerken beni mest eden bir albümden bahsediyorum sizlere arkadaşlar. Evet, black metal ve death metal dinlemeyenler için pek bir şey ifade etmeyecektir bu albüm ama yelpazesi daha geniş arkadaşlar için gerçekten harikulade bir deneyim olacaktır. Albüm her ne kadar Black Metal görünümlü olsa da, Saykodelik  tınıları duymakta mümkün. Bu albümün bence en önemli bir yönü de gitar sololarındaki harikulade çeşitliliğidir. Hani Black Metal'de öyle çok fazla gitar solosu duyamazsınız ama Tribulation'da durumlar çok farklı. Hatta The Motherhood of God adlı parçalarında resmen Iron Maiden riffleri duyuyorsunuz. Aslında Tribulation bu albümü hazırlarken sadece tek bir nokta saplanıp kalmadık diyor bizlere. Ghost'tan sonra ilk defa bir gruba daha yakıştırdım şu ürkünç klavye bestelerini. Tribulation'ın yaptığı müzikte korku temalı olunca haliyle iyi gidiyor. Bu albümde öyle aman aman hızlı şarkılar bulamazsınız arkadaşlar. Öyle düşüncesi olanları şimdiden uyarayım. Bir Gorgoroth hızını asla göremezsiniz. Malum şarkılarda Gothic havalar hallice yoğun.

Albümün sounduna geldiğimizde ise, ben böylesi "old-school" soundları her zaman çok sevmişimdir. Çünkü yapılan bu ekstrem müziğin en iyi ifade ediliş şekli bence bu eski, gürültülü ses alt yapısıdır. Aslına bakarsanız Tribulation yarın bir gün Doom metal bir albüm çıkarmaya kalkışırsa sonuç hiçte fena olmaz. Çünkü yazdıkları riffler o kadar yakın ki Doom Metal'e. Johannes Andersson'un kendine has güzel bir vokali var. Ben ekstrem metalde vokalin gitarların önüne geçmesini pek sevmem ki Tribulation'da da benim sesimi duymuş olacak ki, gayet uyumlu bir vokal-gitar prodüksiyonu yapmışlar. Elbette vokal Black Metal'de çok önemli, nede olsa o ürkünç ve burutal havayı vokalle vermek bu türün en önemli özelliklerinden biri.       

Albümdeki en sevdiğim şarkıları ayıramayacağım arkadaşlarım bu defa. Çünkü albüm baştan sona harikulade. Dinlediğim zaman beni her şarkıda çok mutlu ediyor. Sizler yorum kısmına yazabilirsiniz en sevdiğiniz şarkı veya şarkıları. Evet, arkadaşlar sizlere Tribulation'ın baş yapıtından bahsettim. Sizler de yorum kısmında düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Ben "The Children of The Night"' yılın en iyi albümlerinden biri diyorum. Peki ya siz ? 

Albüm Puanı: 10/10
Yorum Gönder

bunun hakkında kesinlikle bir yorum yapmalısın

Sergen German ( PhoenixGRM )

{picture#https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14980847_1231075623615734_6151024781532805895_n.jpg?oh=8781c20ab81a4bb6fb153c66f763783d&oe=58CC82EB} Gitar Öğrencisi Sosyal Medya Sorumlusu ve Müzisyen, Vokal, Söz Yazarı. {facebook#https://www.facebook.com/PhoenixGRM} {twitter#https://twitter.com/PhoenixGRM/} {youtube#https://www.youtube.com/c/phoenixgrm} {instagram#http://www.instagram.com/sergengrm}

Gitar Öğrencisi

{picture#https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13925067_618148035026588_4744090707304127109_n.png?oh=2b3ffe5121e55b12a48608d8210c1aba&oe=58C674FA} Gitar dersleri, gitar ve ekipman tanıtımları, gitaristler için akor ve tab paylaşımları ve müzik dünyasından son haberler. {facebook#http://www.facebook.com/gitarogrencisi} {twitter#https://twitter.com/gitarogrencisi} {google#https://plus.google.com/+GitarÖğrencisi}
Blogger tarafından desteklenmektedir.